У велогонці перемогли трансгендери. Фото: nypost.com

В американському Чикаго два гонщики-трансгендери завоювали золото та срібло у жіночому велокросі.

Про це пише газета New York Post.

Зазначається, що 25-річна Тесса Джонсон стала першою в дисциплінах Single Speed та Cat Half, а 30-річна Евелін Вільямсон посіла друге місце у Single Speed. На п'єдесталі пошани в Single Speed їм склала компанію лише одна біологічна жінка – Еллісон Змуда.

Як пише New York Post, Вільямсон виступає у жіночих змаганнях з 2017 року, здобувши 18 титулів. Однак у 2020 році на Sky Express Winter Criterium вона взяла участь і серед чоловіків, і серед жінок, вигравши жіночий заїзд.

Також Вільямсон та Джонсон виграли гоночно-спортивну естафету в Чикаго 27 серпня, виступаючи під назвою "TS-Estrodolls" (мається на увазі естроген, який приймають жінки-трансгендери).

Велогонники-трансгендери

Тесса Джонсон та Евелін Вільямсон на першому ступені п'єдесталу. Фото: nypost.com

Раніше ми розповідали, що у червні минулого року Міжнародна федерація плавання (FINA) заборонила трансгендерним спортсменам брати участь у жіночих турнірах. Виняток зробили для трансгендерів, які завершили свій ґендерний перехід до досягнення 12 років.

Президент FINA Хусейн Аль-Мусаллам сказав, що у такий спосіб організація намагається захистити права спортсменів на участь у змаганнях, а також захистити чесність змагань.

А колишній президент США Дональд Трамп на прикладі важкої атлетики пояснив, чому трансгендери у жіночому спорті – це несправедливо.